Historia

Firma Budowlano – Usługowa „AKRO” Sp. z o.o. istnieje i coraz prężniej działa na rynku usług budowlanych od 1989r.

a

Zaczynaliśmy od małych zleceń, a teraz możemy poszczycić się wieloma sporymi osiągnięciami. Od kilku lat przynależymy do elitarnego klubu GEZELE BIZNESU grona najdynamiczniej rozwijających się firm wg Dziennika „Puls Biznesu” oraz Certyfikat „Przejrzysta Firma” FORBSAi D&B Worldwide Network. W 2014 roku nasza firma obchodziła 25-lecie swego powstania.

Na przestrzeni lat systematyczny rozwój firmy, inwestycje w zakup nowoczesnego sprzętu i doskonalenie pracowników oraz gromadzenie doświadczeń przy różnorodnych inwestycjach pozwoliło nam umocnić się na rynku budowlanym Podkarpacia, a także innych województw.

Ze względu na charakter wykonywanych robót firma AKRO Sp Z.oo oferuje:

–   Hale magazynowe, przemysłowe; chłodnie ;mroźnie ,hale produkcyjne i warsztatowe , Budynki Biurowe i socjalne z pełną infrastrukturą :

w zakresie Wykonawstwa lub w systemie „Projektuj – Wybuduj”

Projektujemy i wykonujemy hale magazynowe lub produkcyjne wielkopowierzchniowe w konstrukcji słupów i rygli z kształtowników gorącowalcowanych np. HEB 400 ;HEB 450; HEB 550 lub z konstrukcją dachu z kratownic stalowych z wszystkimi wzmocnieniami ścian i konstrukcji dachu. Pierwsze rozwiązanie pozwala na zachowanie większej przestrzenności w hali a co za tym idzie większą powierzchnię składowania materiałów magazynowych lub większą przestrzeń przy różnego rodzaju pracy maszyn i urządzeń. Drugie rozwiązanie jest tańsze ale dla hal nie wymagających większej przestrzeni kubaturowej i zachowania potrzebnej wysokości składowania lub procesu produkcyjnego. Konstrukcję stalową na życzenie klienta cynkujemy (gwarancja 10 lat na antykorozyjność) lub malujemy antyrozyjnie farbami epoxydowymi i poliwinylowymi w wybranym kolorze RAL lub indywidualnym. Obudowa ścian hali z płyt warstwowych typu IZOPANEL z wkładem z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej grub 10 - 12 cm i płyt dachowych IZOPANEL lub BALEXMETAL grub. 10-12 cm w zależności od zapotrzebowania energetycznego hali lub jej przeznaczenia. Odwodnienie dachu w systemowych obróbkach blacharskich z stalowych blach powlekanych w systemach RUUKI lub LINDABB. W Naszych obiektach stosujemy sprawdzone systemowe świetliki poliwęglanowe montowane w powierzchni dachu Balexmetal oraz np. klapy przewietrzające lub przeciwpożarowe np. ESMANN z pełną automatyką sterowania. Ponadto hale wyposażamy w systemowe bramy garażowe HÓRMANN i ślusarkę aluminiowej zewnętrzną okienną i drzwiową w wybranym przez Inwestora systemie aluminiowym . Po wykonaniu konstrukcji obudowy ścian i dachu wykonujemy posadzki przemysłowe typu ciężkiego dla każdego typu przeznaczenia hal w pełnym systemie SIKA jako betonowe lub żywiczne. W naszych obiektach wykonujemy pełną instalację wewnętrzną elektryczną, sanitarną, wentylacji mechanicznej i grzewczej np. systemu VOLCANO z przyłączami branżowymi bezpośrednio „pod klucz” co dla Inwestorów jest sprawą bardzo ważną do szybkiego otrzymania Pozwolenia na Użytkowanie wybudowanego obiektu.

–   Posadzki przemysłowe: wykonujemy posadzki betonowe utwardzane powierzchniowo techniką DST (dry shake topping), zacierane mechanicznie dla magazynów, hal produkcyjnych, placów składowych i innych obiektów o dużych i średnich obciążeniach powierzchni. Posadzki te są wysoko odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, uderzenia mechaniczne) i zabrudzenia. Wykonujemy również posadzki żywiczne różnego typu i przeznaczenia. W tym przypadku zapewniamy kompleksowe wykonanie posadzek tj. płytę betonową i nawierzchnię żywiczną. Współpracujemy z największymi producentami żywic posadzkowych w zakresie doradztwa, doboru właściwych systemów posadzek i nadzoru nad wykonaniem. Liczne realizacje
i pozytywne referencje dokumentują nasze doświadczenie i wysoką pozycję na rynku tego typ usług.

–   Budownictwo kubaturowe: kompleksowa budowa budynków mieszkalnych jedno­rodzinnych oraz wielorodzinnych (czterokondygnacyjnych). Od 2006 roku firma wybudowała kilka inwestycji mieszkaniowych na terenie Rzeszowa. Pierwszą inwestycją była budowa osiedla „Zielone Przedmieście” w skład którego wchodziło wybudowanie dziewięciu domów mieszkalnych jednorodzonych oraz sześciu budynków wielorodzinnych o łącznej 244 liczbie lokali mieszkalnych. Kolejną inwestycją była budowa osiedla „Srebrne Klony” z trzema budynkami wielorodzinnymi z 65 lokalami mieszkalnymi. Obecnie zakończyliśmy inwestycję wraz ze sprzedażą 100 % mieszkań pod nazwą „Zielone Doliny” w skład których wchodzi 5 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z 40 lokalami mieszkalnymi. Wkrótce rozpoczynamy budowę kolejnego Osiedla w Rzeszowie 5 szt Budynków wielorodzinnych czterokondygnacyjnych z 135 szt ilością lokali mieszkalnych .W wrześniu rozpoczynamy również budowę 38 szt domków jednorodzinnych po około 120 m2 pow każdy , na działkach 9-o arowych w miejscowości Wyżne.

–   Roboty sanitarne: od początku istnienia firma wykonywała roboty budowlane kompleksowo tj. od fundamentów aż po dach włącznie. Roboty sanitarne też wchodziły w zakres prac. Budując osiedle domków jednorodzinnych np. NIWA pod Głogowem Młp. wykonaliśmy sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz z przyłączami. W budynkach zastosowano instalację C.O. i wodną systemu HERZ. W następnych latach dużym przedsięwzięciem było wykonanie sieci kanalizacji deszczowej o średnicach od Ø200 – Ø1000 mm oraz kanalizacji sanitarnej pod budowę hipermarketu MAKRO w Rzeszowie. Wykonywaliśmy także sieć kanalizacji sanitarnej w miejscowości Terliczka pod Głogowem Młp. Podczas wykonywania sieci obniżaliśmy poziom wód gruntowych metodą igłofiltrów. Najmłodszymi realizacjami są budowy osiedli: Zielone Przedmieścia, Srebrne Klony oraz Zielone Doliny, na których wykonaliśmy już sieci kanalizacji deszczowej z rur typu HOBAS Ø1200, Ø1000 rur PP Ø800, Ø600, PCV Ø110 – Ø500 mm. Przy budowie sieci deszczowej, która znajdowała się na głębokości do 6m zmuszeni byliśmy obniżyć poziom wód gruntowych za pomocą studni depresyjnych. Wykonana została także sieć wodociągowa z rur PE Ø160 wraz z przewiertem pod ul Strażacką w Rzeszowie. Wszystkie prace sieciowe odbierane są na bieżąco przez MPWiK w Rzeszowie. Na oddanych już mieszkaniach i domkach wykonana została instalacja centralnego ogrzewania i wodociągowa systemu Tigris Alupex firmy WAVIN. Jest to sprawdzony i dobry system który wykonujemy do chwili obecnej. Ponadto wykonaliśmy w ubiegłym roku sieci wodociągowe w ilości około 11 000m wzdłuż drogi ekspresowej A4 w Pilźnie oraz 6 000m w Wiśniowej a także kompleksowy remont podziemnych zbiorników wody pitnej dla stacji Uzdatniania wody w Strzegocicach oraz wybudowanie nowego zbiornika 150 m3 jako kaskadowego do istniejacych 2 szt po 100 m3 każdy. Zbiorniki wody pitnej zostały wyremontowane w systemie izolacji Schomburg.

 

"Projektujemy i budujemy dla Ciebie, tak jak dla siebie"

TOP